Zahrada dětí
Chovatelská stanice Šeltií

Vítáme Vás na našich webových stránkách

Vítejte na stránkách věnovaných chovu šeltií.

Novinky

Aktualizace 17.11.2018

 

MÁME NAKRYTO !!!!

 

Pokud vše dobře dopadne, v lednu 2019 se Suri narodí štěňátka. Otec - Ch. Norddream ze Skalní vyhlídky, Matka -  Ch. Sugar Baby ze Skalní vyhlídky

 

Rok 2018  jsme si užívali na společných dovolených s šeltičkáři, na  výletech a výstavách. Letošní výstavní sezona byla opravdu úspěšná.  Kesinka (Klassic Beauty)  4 x vyhrála ve třídě veteránů a získala titul Český veterán šampion. Na Hanácké národní výstavě  porazila  všechny své mladší soupeře a získala titul BOB. Suri (Sugar Baby) na klubové výstavě v Brandýse obdržela hodnocení - Výborná 1, CAC , Klubový vítěz, BOB (96 přihlášených šeltií). Naše odchovy z vrhů F a G už se také úspěšně předvedly na výstavách.  Fantagiro Zahrada dětí - Výborná 1, Vítěz třídy mladých, uchovněná, plnochrupá  Fantastic Zahrada dětí - Výborný 1, CAC, uchovněný , plnochrupý  Fabien Zahrada dětí - Výborný 1  Gwendolyn Zahrada dětí - Výborná 2. Všichni naši chlupatí potomci jsou ve svých rodinách milovaní a hýčkaní . Máme z toho velkou radost a  moc za to všem jejich majitelům děkujeme.

 

Aktualizace 27.11.2017

Vrh G

1.9.2017 se Suri (Sugar Baby + Norddream ze Skalní vyhlídky) narodila 4 štěňátka, tři fenky a pejsek.

Porodní váha nejmenší fenky byla pouze 116 g. Malá Mrňule byla velmi životaschopná a čilá a tak začal boj o její život. Suri se o všechna štěnda vzorně starala a kojila. Mrňuli jsme po dvou hodinách přikrmovali ještě z lahve sušeným mlékem. První tři týdny byly hodně náročné. Chodit do práce, střídat se u štěňat a každé dvě hodiny, ve dne v noci krmit psí mimino, dá opravdu zabrat. Ale Mrňulka pomaličku rostla a naše obavy o ni ustupovaly. Všechna štěňátka dobře prospívala , chutnalo jim maso i granulky. Jen Mrňule si po dávce masa ještě v pátém týdnu ráda držela v packách lahev s mlékem. Dostala jméno Gilienne a se sourozenci Galadriel, Gwendolyn a Gervinem jsou již ve svých nových domovech. Vrh G ve fotogalerii.

 

Letos jsme opět vyrazili na společnou dovolenou s kamarády šeltičkáři. Tentokrát do Beskyd. Malý Fantastik Zahrada dětí bydlí se svojí rodinou nedaleko a tak jsme se setkali všichni pod Lysou horou. Fanty nás poznal a moc si setkání s celou smečkou užil. Výšlapy do hor nám daly pěkně zabrat , ale pobyt s kamarády byl skvělý jako vždy.

 

4. Setkání ch.s. Zahrada dětí se uskutečnilo v listopadu v Praze. Navzdory deštivému počasí se sešla příjemná parta dvounohých a čtyřnohých. Dorazila i dvě nejmladší štěňátka - Gilienne (Mrňule) a Gwendolyn. Po 4 měsících jsme opět mohli vidět Fanynku (Fantagiro). Moc děkujeme všem účastníkům setkání, že nám naše ,,děti" dovezli ukázat. A budeme se těšit na jarní 5.Setkání !!

Foto v Galerii - Společná setkání.

 

Aktualizace 07.07.2017

ŠTĚŇÁTKA!!!   Pokud vše dobře dopadne, tak na konci prázdnin očekáváme štěňátka po Sugar Baby ze Skalní vyhlídky.

 

Červen 2017.

Máme za sebou společné setkání našich odchovů v Klánovickém lese.  Na Posázavskou stezku nás pozvala Lucie Kučerová (ch.s. Z lomu ve skále). Děkujeme z krásný výlet. Zažili jsme nádherný víkend na Pecce, ve společnosti celé skvělé party šeltičkářů. Za organizaci a pozvání moc děkujeme Marcele Hejdukové. (CHS Perla z Polabí). V České Kanadě jsme opět strávili krásný , dovolenkový týden a nafotili spoustu fotek. Najdete je v Galerii pod názvem  - Výlety a dovolená.

Vrh F.

10. 2. 2017 se Kesince narodila fenečka a tři psíci. Kesi je vzorná máma a o štěňátka zpočátku úzkostlivě pečovala sama. Po dvou týdnech už pustila ke štěňatům i Suri a Biki  a společně miminka vychovaly. Fabien, Flynn, Fantastic i Fantagiro už mají své skvělé , nové rodiny. A my jim přejeme do života jen to nejlepší a těšíme se na společná setkání. Fotky vrhu E jsou v Galerii.

 

Aktualizace 22.01.2017

V ÚNORU OČEKÁVÁME ŠTĚŇÁTKA !!!

 

 

Aktualizace 06.11.2016

Rok 2016 nám přinesl mnoho hezkých setkání , seznámení a zážitků. Díky našim šeltičkám jsme poznali další bezva pejskaře. Kromě majitelů svých  odchovů, se nám podařilo setkání i s další generací potomků po Kesince. Jejich otcem je Angel Jack Zahrada dětí. Uspořádali jsme setkání potomků v Prokopském údolí, kde jsme poznali Dinušku a Donalda z Vážanského dvorečku a jejich bezva rodiny. Druhé ,,rodinné " setkání jsme svolali k lomu Velká Amerika , přibrali jsme ještě pár přátel a všichni jsme se vydali na Karlštejn. Zůčastnili jsme se několika ,,šeltičkových " akcí - klubové setkání  na Konopišti, procházka  kolem hradu Kost a v Žebětíně. Opět jsme letos vyrazili na Pecku a užili si trochu agilitění. S partou skvělých přátel a smečkou deseti šeltií jsme strávili týden v krásné České Kanadě. V srpnu nás potěšila akce u nás na Vysočině ,,Víkend se šeltičkou.  Skoro stovka šeltií zde předvedla, že je baví všechny aktivity i psí karneval. V nízké vodě Sázavy ochotně  plavali i zarputilí  neplavci - Biki a Anýsek. Na výstavách se předvedl:

- Elfinn Zahrada dětí ( m.Klassic Beauty ) - Velmi nadějný

- Eileen Zahrada dětí  - Výborná

- Donald z Vážanského dvorečku (o. Angel Jack)  - Výborný, CAJC, BOJ

 

 

4.9. 2016 se konala Klubová výstava v Kladrubech nad Labem. Posuzovala paní Karin Hedberg (kennel Kashmani - Švédsko ). Kesinka ( Klassic Beauty ) byla přihlášená do třídy šampionů. Nahlášeno bylo 51 šeltií a bylo se opravdu na co dívat.  Kesi ve svých skoro 7 letech předvedla , že je stále krásná holka . Paní rozhodčí se moc líbila a ohodnotila ji - V1, CAC, Nejlepší fena, Nejlepší zlatá, BOB.

 

 

Aktualizace 19.10.2015

 

Máme  štěňátka - vrh E !!!​​

13.10. se narodila zlatá dvojčátka, fenka a pejsek. Vážili 200 g a hned se sháněli po mlíčku.

Matkou je Kesinka - Klassic Beauty ze Skalní vyhlídky

Otec - Keepsake Kailo ze Shetlandů

plnochrupý, 36 cm           

MDR +/+ , CEA normal

CEA, PRA, KAT negat.

Junior šampion, Národní vítěz, Klubový vítěz

2 x BOJ, 5x CAC, res CACIB, BOS

 

Velmi úspěšné Pardubice​​

5.9. se konala v Pardubicích klubová výstava šeltií. Posuzovala paní Mlada Svobodová. Našim šeltičkám se moc dařilo.

Damien Zahrada dětí - Velmi nadějný 1, poprvé ve třídě štěňat

Klassic Beauty (Kesi) - Výborná 1, Top Primus ve třídě čestné

Abbi Zahrada dětí - Výborná 1,CAC, Nejlepší fena a vítěz celé výstavy -BOB !!!

Moc děkujeme Alence Šolcové a Petrovi Hammerbauerovi za prezentaci. Do galerie přidány fotky z výstavy a výletů - Podzim 2015

 

Aktualizace 24.06.2015

 

Pecka 2015 - Začátek června jsme si opět užili s partou šeltičkářů  na Pecce. Program byl pestrý, sotva jsme stíhali všechny akce. Malý Dandy jel s námi, a tak bylo o zábavu postaráno. Všichni si ho chtěli pomuchlat, s každým byl kamarád. Přátelské šeltie s ním hrály na honěnou, lepší socializaci mít nemohl. Opět jsme načerpali nové informace, proběhli se na agility a dokonce si zazávodili. Děkujeme Marcele Hejdukové, že pro nás tenhle super víkend zorganizovala a celou dobu se nám obětavě věnovala. Fotky z Pecky přidány do galerie.

 

Vrh D. - Suri porodila 5.4. 2015 dvě štěňátka. Narodili se dva zlatí kluci, Damien a Dandy. Porod proběhl velmi rychle, bez komplikací 61. den březosti. Kluci pěkně přibývali na váze. Suri se vzorně starala a postupně nechala i obě tety - Kesi a Biki o malé pečovat. Malí raubíři okusovali všechny tři a užívali si tu spoustu pozornosti.  Oba mají velmi přátelskou povahu, milují děti a vítají všechny návštěvy. Damiánek v 8 týdnech odjel do nové rodiny za kamarádem Anýskem (African Gold z Arcamony). Už jsme ho stihli v jeho novém domově navštívit a hned nás poznal. To bylo radosti. Pro Dandyho si jeho rodina s malou Barunkou mohla dojet až v 11 týdnech. A tak jsme si ho mohli ještě užívat.  Je to velmi šikovný pejsek. Začali jsme klikr trénink a Dandymu se to moc líbilo. Hlavně ty pamlsky. Natočili jsme i pár videí z tréninku a budou v galerii spolu s fotkami.  I Dandíka jsme už v nové rodině navštívili a poznal nás. Přejeme mu, aby si s Barunkou užili spoustu radosti. Do galerie přidávám  nádherné fotky našich psů pod názvem - ,,Kladenský pes". Jsou od moooc šikovného fotografa, nového páníka Damiánka. Děkujeme Petře.

Aktualizace 30.03.2015

Máme tu jaro a každým dnem očekáváme narození velikonočních  štěňátek.

Matkou bude Suri - Sugar Baby Ze skalní vyhlídky

Otec - CIB Eastdale Just A Image Of Luck - švédský krasavec

38 cm, plnochrupý,
CEA, PRA, KAT - negativní
MDR    +/- , HD A

Do fotogalerie přidávám další fotky našich chlupatých modelek z různých akcí, procházek a výletů. Pár obrázků je z Vánoc, jak si holky vybalovaly dárky. Fotky Chilli (Classic Princess Zahrada dětí) z výstavy a pár snímků z jarní přírody. Posledních šest fotografií nafotil na společné procházce fotograf - pan Petr Hammerbauer. Moc děkujeme za krásné fotky.

 

Aktualizace 19.10.2014

PLÁNUJEME ŠTĚŇÁTKA !!!

- První krytí šampionky Sugar Baby Ze skalní vyhlídky - Suri.

 

Fotograf Jiří Křivánek Pes Jíra.

- V Praze jsme se setkali s vynikajícím fotografem Jirkou Křivánkem. Navrhnul nám focení našich tří šeltiček v podzimní přírodě. Holky se ochotně na dvě hodiny staly modelkami,  a tak vzniklo nádherné album Jírových fotografií. Najdete je ve fotogalerii. Jirko ještě jednou moc děkujeme za tvůj čas a za úžasné fotky.

 

Aktualizace 19.10.2014

 

SURI ŠAMPIONKA !!!

 

V září jsme se vydali na Slovensko do Lučence. 13.a 14. září zde proběhla Národní a Mezinárodní výstava psů. Počasí  tentokrát zklamalo. Lilo a lilo. Výstavy se konaly v krásném, velkém parku. Vše bylo výborně připraveno, ale trávník se během chvilky proměnil na bažinu a bláto bylo všude. Navzdory tomu se Suri dařilo. První den - CAC, Národní vítěz, BOB a vybrána mezi pět nejlepších 1 skupiny FCI. Druhý den opět CAC, CACIB, BOB. Tím splnila podmínky pro získání titulu šampiona a domů jsme si odváželi diplom - Slovenský šampion krásy. Zároveň  Suri získala potřebný počet bodů pro přidělení titulu - Klubový šampion. Fotky z blátivého Lučence v galerii.

Dovolená v Jižních Čechách - V srpnu jsme si zopakovali dovolenou v České Kanadě. Přivítala nás opět krásná příroda, klid a pohoda. My si odpočinuli a holky si užily běhání po loukách, cachtání v rybnících i hledání hub v lesích. Houby rostly všude a my fotili a fotili.

 

Aktualizace 11.08.2014

Dovolená a svatba na Pecce.

Letos jsme se opět těšili na dovolenou s kamarády na Pecce. Marcela Hejduková (ch. s. Perla z Polabí ) vše zařídila a trpělivě se nám celý týden věnovala. Že se agility  líbilo pejskům i páníčkům je vidět na fotkách. Počasí bylo ukázkové, přálo nám na výletech i při koupání. V Ratibořickém údolí jsme navštívili zámek, Staré Bělidlo i Viktorčin splav. Na hradě Pecka jsme si prohlédli interiéry i podzemní sklepení, zažili ohňovou show . Na Zvičině jsme se pokochali krásným výhledem na Krkonoše. Prošli jsme se po okolí , obdivovali pečlivě udržované roubenky , pochutnali si v místní cukrárně. Prostě jsme si to užívali. A to nás ještě čekala SVATBA. Obřad se konal v klenbovém sále hradu Pecka za účasti všech kamarádů. Doprovod nám dělaly krásné malé družičky. Po obřadu nás čekalo ještě hodně překvapení a taky 9 svatebně vystrojených pejsků. Všichni malí i velcí kamarádi nám připravili nádhernou svatbu a my jim všem moc a moc děkujeme. Marcele , Honzovi Jirátkovi a Karlovi Šolcovi též děkujeme za fotky a přidáváme je do fotogalerie.

Aktualizace 30.06.2014

 Čilinka je v novém domově. Malá princezna Čili si s námi užila ještě výlet na Moravu a do České Kanady. Udělali jsme si výlet na borůvky a nafotili zas pár fotek z krásné přírody Jižních Čech. Po návratu domů se Čilinka poprvé setkala se svojí novou paničkou. Malá slečna, která si pro ni přijela,  byla velmi příjemná. Získala si nejen malou Čili. ale i Kesinku a ostatní holky. Aktivně se věnuje agility a ostatním psím sportům s border kolií.   Čili už se v novém domově zabydlela, spát v posteli se jí moc líbí. Fotky přidány do fotogalerie.

Aktualizace 22.06.2014

S Čili na Pecce.

Malá Čili už nám roste a užívá si své postavení jedináčka. Moc jsme si jí užili a nechce se nám s ní rozloučit. A tak jsme jí vzali s sebou i na letošní Šeltie party na Pecce, aby si ještě užila spoustu kamarádů dvounohých i čtyřnohých. Na Pecce se opět sešla bezva parta. Marcela Hejduková pro nás připravila bohatý program. Vyzkoušeli jsme si cvičení obedience, stopování, agility i test znalostí o šeltiích. Prošli jsme se po okolí, zahráli si soutěže a večer vždy poseděli u táboráku. Jako vždy to byla super akce, děkujeme moc Marcelo. Fotky přidány do galerie.

Aktualizace 17.05.2014

Jaro už je tady a příroda je nádherně rozkvetlá. Malé princezně  je 7 týdnů. Byla na vyšetření u MVDr  Beránka a očička má zdravá. Na návštěvu přijeli kamarádi z Vizovic a tak jsme na společné procházce nafotili další fotky. Všichni jsme si to moc užili a už se těšíme, až se pojedeme podívat na jejich štěňátka po Abbi Zahrada dětí.   Na Národní výstavě v Ostravě získala Abbinka ocenění  - Výborná 1, CAC, Národní vítěz. Gratulujeme. Její bratr Angel Jack Zahrada dětí je stále úspěšnější na závodech agility. Držíme mu palce  a jeho paničce Ivaně děkujeme . Další fotky nám poslala Ewa Kalendová, u které jsme se zastavili s Čili na návštěvu. V její chovatelské stanici ,,Ze skalní vyhlídky " nás přivítala celá smečka šeltiček. Všechny nás chtěli opusinkovat, všechny chtěli pochovat a všechny bych si nejradši odvezla domů. Za fotky děkujeme Karlovi, Ivaně  a Ewě.

 

Aktualizace 26.04.2014

 

 ŠTĚŃÁTKO JE NA SVĚTĚ.

 

27. března se Kesinka podle očekávání začala chystat k porodu. Na svět přivedla zdravou, zlatou fenečku, vážící 190 gramů. Mimčo se hned mělo čile k světu, vlastně spíš k jídlu. Suri a Biki byly hodně zvědavé, co se to děje. Ale Kesinka je nenechala ke štěněti ani přiblížit. Malá pěkně přibírala na váze a Kesinka ubírala na ostražitosti. Za pár dnů už nechala holky, aby se s malou seznámily. Biki se do svojí malé sestřičky doslova zamilovala. Jakmile se Kesi zvedla z pelíšku, Biki ji hned nahradila a pečlivě ošetřovala štěně. Malá měla spoustu péče a chůvu, jako pravá princezna. A tak dostala jméno  Classic Princess. Biki o ni dál neúnavně pečuje s Kesinkou a nahrazuje jí sourozence při hraní. Malá princezna jí to oplácí okusováním a taháním za nohy. Občas už vrčí a štěká. Taková malá ostrá Čili (paprička). Fotky přidány do fotogalerie. 

 

Aktualizace 26.03.2014

 

ČEKÁME ŠTĚŇÁTKA !!!!!

Matka - Interchampion Klassic Beauty ze Skalní vyhlídky

 

Otec - Multichampion, Interchampion Quashee High Class O Pinion

CEA,PRA,KAT - clear, CEA gen, čistý. HD A, MDR +/+(čistý) plnochrupý, 37 cm zapůjčený z Holandska do chovatelské stanice - ze Skalní vyhlídky

 

22.února - Mezinárodní výstava v Brně

Sugar Baby ze Skalní vyhlídky - Res CAC, Res CACIB

Abbi Zahrada dětí  - Výborná

 

23.února- Abbi Zahrada dětí -Výborná 4

 

18.1. Mezinárodní výstava Trenčín.

Na Slovensko jsme se moc těšili. A jak už to tak bývá, všechno bylo jinak a já se nemohla výstavy zúčastnit. Navíc byly šeltie přesunuty do kruhu č. 13 . Po dlouhém rozhodování se Jindřich vydal se Suri do Trenčína sám. Zvládli spolu náročnou cestu, předvýstavní záležitosti, načesání a nakonec i vystavování. Pan rozhodčí Vladimír Piskay Suri ocenil známkou - Výborná 1,CAC,CACIB,BOS. Mám z toho velkou radost a moc jim děkuji a gratuluji.  

4.1. Hanácká národní výstava v Brně.

Posuzovala paní rozhodčí Ivana Němečková. Surinka v konkurenci 24 šeltií získala krásné ocenění - Výborná 1,CAC, Národní vítěz a BOB.

 

30. listopadu jsme na mezinárodní výstavě v Nitře úspěšně zakončili letošní výstavní sezónu. Posuzoval švédský rozhodčí , pan Sonny Ström. Suri se v mezitřídě setkala s Kesinčinou dcerou Abbi. Suri získala V 1, CAC, a Abbinka Výborná 3. Kesinka ve třídě šampionů se panu rozhodčímu líbila a získala V1, CAC. Do kruhu pak nastoupily obě naše holky a nastal souboj o titul CACIB. Vítězkou se stala ostřílená Kesinka a získala CACIB i BOS, Surinka Res CACIB. Po výstavě jsme si všichni užili hezkou procházku v parku výstavního areálu. Přidalo se i sluníčko a tak se výlet na Slovensko opravdu vydařil. Fotky jsou přidány do fotogalerie.

 

Aktualizace 10.11.2013

9.11.-Klubová výstava v Mladé Boleslavi. Posuzovala paní Lisa Pettitt z Anglie. Její posuzování pro nás bylo značným překvapením. Většina psů odcházela se známkou ,,Velmi dobrá" a dost bylo i ,,Dobrých". Surinka v mezitřídě z devíti fen získala první místo - Výborná 1,CAC . V další soutěži se opět pěkně předvedla a získala titul Nejlepší fena. Při výstavě probíhala i bonitace a Suri byla doporučena do chovu. Kesinka ve třídě čestné předvedla , jak se chová profík a získala - Výborná 1. Fotky z výstavy jsou přidány do fotogalerie.

 

Aktualizace 29.10.2013

24.října nám odešla naše kolie Bridgetka. Bylo jí 11,5 let. Prožila s námi spoustu výletů, dovolených, výstav i procházek do přírody. Říkali jsme jí rozvážná paní profesorka. Měla ráda klid a pohodu. Snad už je někde se svojí kamarádkou Cindy. Do fotogalerie jsem přidala fotky z jejich mládí , pod názvem ,,Vzpomínky".

 

Aktualizace 16.09.2013

31.srpna se konala klubová výstava v Pardubicích. Posuzovala  paní Krystyna Szulc z Polska.

Výstavy se úspěšně zůčastnila Kesinka (Klassic Beauty) a její děti - Abbi  a Angel Jack Zahrada dětí.

Kesi ve třídě vítězů -Výborná 1 , CAC, Klubový vítěz, BOS

Abbi v mezitřídě , v konkurenci sedmi fen - Výborná 3, bonitace - chovná, výška 38 cm, plnochrupá

Angel Jack z pěti psů v mezitřídě - Výborný 2, res CAC , bonitace - chovný, výška 38 cm, plnochrupý

Jejich majitelům děkujeme za předvedení a moc gratulujeme.

Fotky ve fotogalerii.

 

Kontakt

Zdeňka Barboříková
Pražská 2211
Havlíčkův Brod 580 01

tel. 737 731 429

email: zahradadeti@seznam.cz

 

Mapa